Impact Investeerders Afrika Uitgenodigd 8 november Aanstaande

delen

12 september 2024

BAN Nederland

Op vrijdagochtend 8 november 2024 van 10.00-12.30 uur organiseert de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland in Den Haag voor de tweede maal een speeddate event voor impact investeerders en ondernemers actief in Afrika. We doen dit vanuit het programma SBIR in Developing Markets (DM) waarin Nederlandse bedrijven samen met Afrikaanse bedrijven innoveren op maatschappelijke thema’s met het doel business te ontwikkelen. De opzet van het speeddate event is informeel en kleinschalig. We verwachten ca 8-10 bedrijven. We verdelen de investeerders over enkele kamers, waar de ondernemers vervolgens langs komen voor hun pitch. Per ondernemer is ca 5-10 minuten voor de pitch en 10-15 minuten voor vraag en antwoord. Na elk gesprek is er een korte transitietijd.

 

 

Wij zoeken (impact) investeerders

De investeerders die wij zoeken willen kennis maken met betrokken ondernemers en hun zeer concrete en goed uitgewerkte initiatieven. Deze investeerders willen ondernemers met hun kennis en ervaring verder helpen, door zowel feedback te geven op hun propositie, businessplan en pitch deck als door mee te willen denken en tips te geven voor de route naar vervolgfinanciering. Van ons eerste speeddate event in januari 2023 weten we dat bedrijven veel leren van het contact met investeerders.

 

De ondernemers

SBIR DM ondernemers zijn geselecteerd door een commissie van experts en hebben een proces doorlopen, waarbij ze samen met ondernemers en andere organisaties in Afrika een innovatie hebben ontwikkeld en getest. Aansluiting bij de lokale context en het ontwikkelen van een business case is gedurende het hele proces leidend geweest. Deze ondernemers zijn actief op thema’s als de circulaire economie (met name in de bouw en infrastructuur), gezondheidszorg en onderwijs, in landen waar ze te maken krijgen met verschillende uitdagingen en organisaties als de VN, NGOs, (lokale) overheden, etc.

 

Van de de bedrijven die wij in onze portfolio hebben, hebben zich op dit moment ingeschreven voor de kennismaking:

 

Helaas verhinderd 8 November, wel op zoek naar investeerders:

 

 

What’s in it for you?

Direct contact met interessante ondernemers, die én impact willen maken én willen groeien. De mogelijkheid om deze ondernemers verder te helpen met raad en daad.

Na afloop ben u welkom bij de netwerklunch en kunt u napraten met betrokkenen en kennis maken met andere initiatieven en ondernemers actief in het SBIR DM programma.

Vervolgens bent u welkom om de middag bij te wonen, waarbij netwerken centraal staat. We trappen de middag af met een terugblik op de ochtend, en gaan vervolgens in op innoveren en ondernemen in de Afrikaanse context, waarbij ondernemers ervaringen uitwisselen. Ook staan we stil bij verschillende business modellen en wat werkt in welke context, ook weer op basis van de eigen ervaringen van de ondernemers en de deelnemers in de zaal. We verwachten ca 50 deelnemers.

We nodigen u van harte uit deel te nemen aan het speeddate event.  Aanmelding via reijtenbagh@businessangelsconnect.nl

Misschien ook interessant